W dzisiejszych czasach sprzedaż produktów i usług za pośrednictwem internetu jest już pewnym standardem. Szczególnie widoczna jest rola, jaką ten kanał dystrybucji odgrywać zaczyna w branży finansowej. Nie należy się temu dziwić: wiele oferowanych przez nią produktów, sprzedawanych w taki właśnie sposób, może skuteczniej docierać do odbiorcy i dawać mu więcej korzyści, niż w przypadku zastosowania metod tradycyjnych. Ubezpieczenie na życie online jest tego świetnym przykładem – zakup polisy z tego segmentu przez internet może być traktowana jako jeden z najkorzystniejszych wariantów jej nabycia. Czym jest to spowodowane?

Ubezpieczenie na życie online – wygoda użytkownika i nie tylko

Osoby, które decydują się na zakup polisy na życie w sieci, robią to przede wszystkim ze względu na wygodę. Elektroniczne kanały dystrybucji czynne są przez całą dobę i w każdym dniu tygodnia, a zapłaty dokonać można za pomocą nowoczesnych i wygodnych form płatności bezgotówkowej. Co więcej, osoba wybierająca ubezpieczenie na życie online ma dowolną ilość czasu na analizę warunków polisy. Dzięki temu możne spokojnie zaznajomić się z dokumentacją i zdecydować na opcje, które odpowiadają jej oczekiwaniom.

Dla wielu osób równie istotne jest też to, że zakupu można dokonać bez opuszczania własnego domu. Fakt, że odległość od lokalu firmy ubezpieczeniowej nie gra roli, gdy kupujemy ubezpieczenie na życie online, jest ważny nie tylko ze względu na wygodę. Bardzo często dla mieszkańców niewielkich miejscowości jest to po prostu jedyny sposób na skorzystanie z oferty firmy, która nie dysponuje siecią dystrybucji w najbliższej okolicy ich miejsca zamieszkania.

 Ubezpieczenie na życie online – czy taka forma zakupu polisy jest opłacalna?

Ubezpieczenie na życie online może być również znacznie tańsze od polisy, nabytej w tradycyjnej sieci agencyjnej lub w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest to spowodowane z jednej strony niższymi kosztami takiej formy dystrybucji, z drugiej natomiast – wyższą konkurencją. Wśród instytucji finansowych, które sprzedają polisy przez internet, sporo jest bowiem firm, które nie dysponują rozbudowaną siecią sprzedaży, a dla których priorytetem jest zdobycie odpowiedniego udziału w rynku. W związku z tym stosują one często promocyjne ceny produktów, sprzedawanych online.

Większy wybór wpływa też na to, że klient może dokonać zakupu polisy, która będzie bardziej dopasowana do jego rzeczywistych potrzeb. W przypadku ubezpieczenia na życie online stosunkowo łatwo można uzyskać dostęp nawet do nietypowych opcji ubezpieczeniowych. Brak wpływu agenta na podejmowane decyzje i możliwość dłuższego namysłu to z kolei czynniki, dzięki którym można wybrać tylko te warianty, które odpowiadają naszej konkretnej sytuacji życiowej. Również ten aspekt nie pozostaje bez wpływu na ostatecznie płaconą cenę.

Daniel